Horse koučing

„Ukáž mi svojho koňa a ja ti poviem, kto si!“

Anglické príslovie

Kone sú veľmi citlivé na podnety z okolia. Ich prežitie v prírode záviselo od schopnosti správne vnímať, čo sa okolo nich deje, vyhodnotiť rýchlo prípadné nebezpečenstvo a tiež vedieť, kým sa nechať viesť. Stádo nevedie najdominantnejší žrebec, ale najskúsenejšia kobyla. Kone sú ochotné nasledovať, keď sa cítia bezpečne, keď získate ich dôveru a rešpekt a keď sú Vaše signály zrozumiteľné a konzistentné.

Kone nesúdia a nedokážu podvádzať, ich spätná väzba je priama a okamžitá. Poskytujú zrkadlo toho, čo sa okolo nich deje. Sú premýšľajúci a vytrvalí partneri, ak sme ochotní ich počúvať, pomôžu nám zlepšiť sa. Naučia Vás ako efektívnejšie komunikovať, budovať vzťahy, dosahovať svoje ciele. Pomôžu Vám zvýšiť sebadôveru, zameranie na prítomnosť a objaviť Vaše autentické ja.

Kone sú vhodným partnerom tiež pri témach spojených s úzkosťami a stresom.

Poďte s nami spoznať ich nádherný svet a pozrieť sa aj na seba inými “konským” očami.

Svojho koňa potrebovať nebudete..:)

Ako to bude prebiehať?

Nebudete potrebovať žiadne špeciálne schopnosti, ani vedomosti o koňoch. Koňa dostanete „do ruky“, na koni sa nejazdí. Na začiatku si povieme pár informácií o vnímaní koní a prístupe k nim. Zoznámime Vás s Giny. Giny vlastním od žriebätka, nemá žiadne negatívne skúsenosti, ani správanie. Ľuďom dôveruje, na druhej strane je to osobnosť s vlastnou hlavou, a tú treba niekedy presvedčiť.

Giny bude Váš partner pri plnení viacerých úloh, najprv jednoduchších, aby ste si na seba zvykli, postupne náročnejších. Moja úloha je interpretovať to, čo Vám Giny bude ukazovať. Prečo Vás Ginka nasleduje, prípadne aj prečo nie. Zároveň si ukážeme, ako aj malé zmeny správania alebo nastavenia spôsobia, že s Giny dosiahnete výsledok.

V následnom rozhovore sa spolu pozrieme na to, čo fungovalo, čo nefungovalo a ako je to v situáciách, ktoré zažívate (vo vzťahoch, v práci, v náročných obdobiach..). A na koniec, ako podobne ako pri Giny, aj v realite často malými zmenami môžete dosiahnuť významné výsledky.

Horse koučing je výborný spôsob seba spoznania, kone nám pomáhajú odkrývať často nevedomé tendencie a vzorce správania. Taktiež ho odporúčam pri riešení vzťahových tém, problémov v oblasti komunikácie, potrebe zvýšenia sebaistoty, či seba presadenia. V biznis oblasti vedia priniesť spätnú väzbu v oblasti štýlu riadenia, vedenia ľudí, či zvládaní krízových situácií.

Miesto realizácie:

Ranč TANAMI, Vysoká pri Morave